• Spolu múdrejší II

• Ministerstvo školstva, vedy a výskumu Slovenskej republiky zverejnilo výzvu na podanie projektu: Spolu múdrejší II, ktorého cieľom je podporiť tie základné školy, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v hodinách mimo vyučovania v stanovenom rozsahu.

Projekt Spolu múdrejší 2 bude realizovať aj na naša škola a bude prebiehať od októbra do decembra. Naši "doučovatelia" si momentálne nastavujú rozvrh, aby od októbra mohli realizovať doučovanie žiakov, ktorí prejavili záujem.

Pandémia Covid-19 spôsobila, že uplynulé dva roky čelili deti rôznym ťažkostiam v učení. Mnohí mali sťažení prístup k dištančnému vzdelávaniu, čo viedlo k prehĺbeniu rozdielov vo vedomostiach a spôsobilostiach žiakov na základných školách. Chceme každému žiakovi dopriať úspech a veríme, že pomocou žiakov, rodičov a doučujúcich prinesieme skvalitnenie vedomostí pre všetkých žiakov.

Mgr. Zdenka Ižipová, koordinátorka